Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.

2019-02-22

TBV sponsorem nowego żużlowca

Miło nam poinformować, że spółka TBV została sponsorem zawodnika Speed Car Motoru Lublin - Grigorija Łaguty. Cieszymy się, że mamy szansę wesprzeć kolejną lubelską drużynę.

Grigorij Łaguta urodził się 9 kwietnia 1984 roku w Rosji. Jego rodzinna miejscowość, Bojszoj Kamień, położona jest 40 kilometrów od Władywostoku, gdzie zdobył pierwsze szlify na motocyklu żużlowym.W 2006 roku zawodnik zaczął startować w barwach Lokomotivu Daugavpils, który wówczas startował w drugiej lidze polskiej. Dość szybko stał się ulubieńcem publiczności, a w dwa lata udało mu się poprowadzić zespół do awansu. Grigorij nie zawodził również w późniejszym okresie. Przez cały okres startów na Łotwie zanotował średnią biegową - powyżej 2,0. Po pięciu latach startów w klubie z Daugavpils zdecydował się na rozwój swojej kariery i na przenosiny pod Jasną Górę. Można śmiało powiedzieć, że rok 2011 był najlepszym jego sezonem w karierze. Indywidualne mistrzostwo Europy, nagroda Odkrycia Roku Ekstraligi i najwyższa średnia biegowa w drużynie mogą to potwierdzić.W 2015 nadszedł czas na przenosiny do grodu Kopernika. W barwach ówczesnego Get Well Toruń zanotował jedyną średnią poniżej 2,0 w startach w polskiej lidze. 2016 rok upłynął pod znakiem transferu na Śląsk do beniaminka - ROWu Rybnik. Grigorij przychodził tam jako ten, który miał być liderem drużyny. Tak też się stało. ROW zajął 6 miejsce, a sam Łaguta był przymierzany na lidera w trakcie następnego sezonu.

Oficjalnie Grigorij dołączy do drużyny Speed Car Motor Lublin w dniu otwarcia drugiego okienka transferowego – 15 maja. Dla lubelskiej publiczności wystąpi przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie w trakcie 6.kolejki, podczas której Speed Car Motor Lublin zmierzy się z Get Well Toruń.

powrót